Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

"ШКОЛА-СХОДИНКИ" м.Київ

для дітей з аутичним

спектром розвитку

ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА

ОРГАНІЗАЦІЯ


Ми чекаємо на вашу допомогу! Реквізити: ПАТ Банк "ПриватБанк", ЄДРПОУ 26188509, р/р 26002052625522 в , МФО 300711 Реквізити: ПАТ Банк "ПриватБанк", ЄДРПОУ 40432171, р/р 26009052771112 в , МФО 300711
МЕНЮ САЙТУ
УВАГА
Для коректного перегляду сайту ми рекомендуємо
Скачать
ОГОЛОШЕННЯ
[04.02.2018]
КУРС ЛЕКЦІЙ
[15.12.2017]
СЕМІНАР (частина 2)
[08.11.2017]
СЕМІНАР
[06.11.2017]
ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР
ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ
[СТАТТI ШКОЛИ]

Проблемы со сном при аутизме. (0)
[Материали Д.Шульженко]

Д.Шульженко.ІНДИВІДУАЛЬНО – ПСИХОЛОГІЧНІ НЕОДНАКОВОСТІ ДІТЕЙ З АУТИСТИЧНИМ СПЕКТРОМ ПОРУШЕНЬ (0)
[СТАТТI ШКОЛИ]

Н.Андреєва. ЗАСАДИ КОРЕКЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ РОБОТИ В БО "ШКОЛА-СХОДИНКИ" (0)
[СТАТТI ШКОЛИ]

Аутизм не болезнь, а особенность! (0)
[СТАТТI ШКОЛИ]

Родительский клуб 2. Чувства и стратегии родителей аутистов (0)
КНОПКА САЙТУ

ШКОЛА-СХОДИНКИ


Гаманці Webmoney
U220677039086

R123757899243

Z128686896379

E267341239635

Головна » 2012 » Січень » 1 » ДИТИНА НАЧЕ В МУШЛI
ДИТИНА НАЧЕ В МУШЛI
05:47
ДИТИНА НАЧЕ В МУШЛI
В Українi на кожну тисячу дiтей шiсть є аутистами. Ця патологiя трапляється частiше, нiж слiпота та глухота. Чому ж маленька людина вiдгороджу­ється вiд свiту та не виявляє емоцiй?
Текст, що розкривається
Нещодавно закiнчили вкотре дослiджувати причини розвитку аутиз­му. Японськi вченi з То­кiйської науково-дослiдної лабораторiї ”La Belle Vie” стверджують, що до цiєї хвороби призводить дефiцит цинку. Вони проана­лiзували зразки волосся кiль­кох тисяч хворих дiтей i у бiльшостi з них виявили де­фiцит цинку (найнижчий рi­вень був у дiтей до трирiчного вiку).
Саме цинк є дуже важливим елементом для розумового розвитку. Цi дослiдження можуть стати поштовхом для розробки нових способiв лiку­вання та профiлактики хвороби.
Проте нестача мiкроеле­мента — не єдина причина появи аутизму. Чому розвивається хвороба, як її виявити та що робити далi, з’ясовуємо у Наталiї Андреєвої, голови прав­лiння благодiйної органiзацiї ”Школа-сходинки” для дiтей з аутичним спектром розвитку.
— У чому ж усе-таки причина?
— Проблема аутизму досi залишається однiєю з найактуальнiших у галузi дитячої пси­хiатрiї. Попри велику кiль­кiсть дослiджень, природу недуги ще до кiнця не з’ясували. Вiдповiдно до мiжнародної класифiкацiї хвороб, це загальний розлад психологiчного розвитку. Основними проявами є нездатнiсть дитини вступати в контакт, розлад мовлення i комунiкативної функцiї, порушення соцiальної адаптацiї, розлади моторики, порушення iнтелектуального розвитку тощо. До речi, серед хлопчикiв аутизм трапляється у 3 — 4 рази частiше, нiж серед дiвчат.
Бiльшiсть дiтей iз аутизмом зовнi можуть бути абсолютно нормальними, проте їх поведiнка вiдрiзняється вiд поведiнки однолiткiв. Дитина живе мов у власному свiтi i не має потреби реагувати на те, що вiдбувається зовнi. Форм аутизму багато: є розумово вiдсталi, а є зi збереженим iнтелектом i навiть генiї (наприклад, 20 вiдсоткiв спiв­робiтникiв компанiї ”Майкрософт” — саме аутисти).
Нинi головною передумовою розвитку недуги медики називають генетичний чинник. А поштовхом може стати сильний стрес чи важка хвороба у ранньому дитинствi. Саме тому першi ознаки аутизму проявляються у вiцi до трьох рокiв. Хоча змiни можна по­мiтити вже у пiвторарiчному вiцi — це перiод формування мовлення. А до семи рокiв в аутистiв уже чiтко видно вiд­ставання у ростi, вони погано володiють руками, мають низький iнтерес до оточення.
— Дуже часто дiагноз ”аутизм” стає громом серед ясного неба для батькiв. Дитина розвивається нiби нормально, аж раптом... На що треба звертати увагу?
— Проблема може виявлятися, наприклад, якщо дитина не вiдгукується на своє iм’я, не цiкавиться iграшками, а поява матерi не викликає у неї радостi, як у iнших дiтей. Звер­нiть увагу, якщо дитина уникає зорового контакту (не дивиться в очi спiвроз­мовни­ковi), не реагує на тактильний контакт (обiйми, поцiлунки), не любить гри в ”ку-ку” (як правило, цю гру малеча любить найбiльше), не проситься на руки.
Натомiсть аутист необов’язково має сидiти на одному мiсцi. Тривожним симптомом є тривалий бiг по колу, розкачування з боку у бiк, дивнi повторювальнi рухи руками. Як правило, дiтки-аутисти не сприй­мають чогось нового (вони люблять гуляти лише одним i тим же маршрутом, бавитися однiєю i тiєю ж iграш­кою, а будь-якi змiни викликають страх, iстерику, панiку). Багато аутистiв дуже бурхливо реагують на голоснi побутовi прилади. Наприклад, звук порохотяга чи кавомолки може викликати у них панiчний плач. I зрештою, така дитина майже не користується мовою та ”не чує”, коли звертаються до неї.
— Що робити батькам, якщо вони помiтили якiсь тривожнi ознаки?
— Насамперед не впадати у вiдчай. 60 — 80 вiдсоткiв аутистiв, яким вчасно поставили дiагноз та почали корекцiйну роботу, можуть навчатися у звичайнiй школi, — каже далi Наталiя Андреєва, голова правлiння благодiйної органiзацiї ”Школа-сходинки” для дiтей з аутичним спектром розвитку. — До речi, багато аутистiв є генiальними у живописi, музицi тощо.
На жаль, в Українi не iснує державної програми навчання та корекцiї аутистiв. I хоча їх приймають до дошкiльних закладiв, ще надто мало спецiально пiдготовлених спецiалiстiв для роботи з ними. У Києвi, Харковi, Львовi та iнших мiстах дiють неурядовi органiзацiї, що працюють з такими дiтками за спецiальними методиками. Адже корекцiя аутиста має бути комплексною — з дитиною займаються психологи, тiлесно-сенсорнi терапевти, логопеди, арттерапевти, реабi­лiтологи, корекцiйнi педагоги та музтерапевти.
Аутизм, на жаль, невилiковний. Проте в дитини можна виробити навички самостiйностi, соцiальної адаптацiї, спiлкування. Часто аутисти не пiдпускають до себе через страх, а тому дуже важливо створити атмосферу довiри — тодi вони розкривають свою мушлю. Проте вони нiколи не вийдуть iз неї повнiстю...

Джерело - газета "Експрес" за 18.11.11р.
Переглядів: 2731 | Додав: Н_А | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Яндекс.Метрика

ФОРМА ВХОДУ
ЗАКЛАДКИ
КАЛЕНДАР
«  Січень 2012  »
ПнВвСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
ТЕГИ САЙТУ
АРХИВ
ДРУЗІ

Захист прав осіб з розладами спектру аутизму

Компьютерная помощь в Киеве, Мельников Владимир

Аутизм в Україні

Ми в Facebook


ІНШЕ

Класс!
 
Новини сайту поштою

rss2email


Система Orphus


"ШКОЛА-СХОДИНКИ" © 2019


ДОГОРИ СТОРIНКИ